Bayer Leverkusen kontra 1899 Hoffenheim, wynik spotkania - 2-1

W ostatnim meczu kolejki 27. Bundesligi drużyna Bayer Leverkusen podejmowała u siebie 1899 Hoffenheim w starciu, które dostarczyło wiele emocji fanom piłki nożnej. Mecz odbył się w BayArena, a ostateczny rezultat 2-1 na korzyść Bayer Leverkusen pokazał, że zawodnicy dali z siebie wszystko na boisku. Pomimo tego, że na przerwę schodzono przy prowadzeniu 1899 Hoffenheim 1-0, to druga połowa okazała się przełomowa dla gospodarzy.

Relacja z meczu Bayer Leverkusen - 1899 Hoffenheim

Dzisiejszego popołudnia na malowniczej BayArena odbył się mecz pomiędzy drużynami Bayer Leverkusen a 1899 Hoffenheim w ramach 27. kolejki niemieckiej Bundesligi. Emocje sięgały zenitu, a kibice nie mogli oderwać wzroku od boiska.

Początek spotkania nie zapowiadał takiej dawki emocji, jakie mieliśmy okazję obserwować później. Obie drużyny starały się przejąć inicjatywę, ale to goście z Hoffenheim jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. W 33. minucie na prowadzenie wyszli po bramce Wouta Weghorsta, który wykorzystał świetną asystę M. Beiera.

Druga połowa to prawdziwa burza na boisku. Gospodarze z Bayeru Leverkusen nie zamierzali poddawać się łatwo. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a zawodnicy dawali z siebie wszystko. W 88. minucie wyrównujące trafienie zanotował R. Andrich, asystując J. Tahowi.

Ale to nie koniec emocji! W samej końcówce, w 90. minucie, po fenomenalnej akcji, na boisku zawitał Patrik Schick i zdobył bramkę na wagę trzech punktów, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo. Asystował przy niej N. Tella, który zanotował świetne podanie.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Tim Drexler z Hoffenheim został ukarany żółtą kartką w 19. minucie. Natomiast po stronie gospodarzy nie odnotowano żadnych kartek.

Na koniec dnia to Bayer Leverkusen cieszył się z trzech punktów zdobytych w dramatycznych okolicznościach. Ostateczny wynik 2-1 na korzyść gospodarzy musiał być dużym rozczarowaniem dla Hoffenheim. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom futbolu, co wskazuje na interesującą końcówkę sezonu w niemieckiej Bundeslidze.

Następne wyzwania czekają już na obie ekipy. Bayer Leverkusen zmierzy się z Fortuną Dusseldorf, Union Berlin oraz West Ham, natomiast 1899 Hoffenheim stanie naprzeciwko FC Augsburg, FSV Mainz 05 oraz Borussii Monchengladbach. Czy te drużyny zdołają kontynuować swoją dobrą passę czy może przeciwnie, zostaną zaskoczone przez swoich przeciwników? Przekonamy się niebawem.