Na stadionie Merck-Stadion am Böllenfalltor dnia 2024-02-03 14:30 odbyło się spotkanie pomiędzy SV Darmstadt 98 i Bayer Leverkusen zakończone wynikiem 0-2

W dniu 3 lutego 2024 roku odbył się mecz w ramach 20. kolejki Bundesligi pomiędzy SV Darmstadt 98 a Bayer Leverkusen. Spotkanie rozegrano na stadionie Merck-Stadion am Böllenfalltor. Ostateczny wynik to 0-2, z gościem prowadzącym 0-1 na przerwę.

SV Darmstadt 98 0-2 Bayer Leverkusen

Mecz pomiędzy drużynami SV Darmstadt 98 a Bayer Leverkusen zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść gości. Spotkanie odbyło się na stadionie Merck-Stadion am Böllenfalltor w ramach 20. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Początek meczu należał do drużyny Bayer Leverkusen, która od samego początku narzuciła wysokie tempo gry, starając się przejąć kontrolę nad meczem. Ich starania zostały ukoronowane sukcesem w 33. minucie, gdy N. Tella zdobył bramkę po asyście Álexa Grimaldo, dając tym samym prowadzenie swojej drużynie.

Po przerwie, Bayer Leverkusen kontynuował swoją ofensywną grę, co zaowocowało kolejną bramką w 52. minucie. Tym razem N. Tella ponownie wpisał się na listę strzelców, a asystę zanotował F. Wirtz, podwyższając prowadzenie dla swojej drużyny na 0-2.

Mimo starań SV Darmstadt 98, którzy próbowali odrobić straty, nie udało im się pokonać obrony Bayer Leverkusen. Drużyna gości utrzymała kontrolę nad meczem do ostatniego gwizdka sędziego.

W trakcie meczu, sędzia Tobias Reichel ukarał żółtymi kartkami kilku zawodników obu drużyn, co świadczyło o zaciętości i intensywności spotkania. Christoph Zimmermann i Bartol Franjić otrzymali kartki dla gospodarzy, natomiast Robert Andrich oraz Adam Hložek zobaczyli żółte kartki dla gości.

Następne mecze dla SV Darmstadt 98 to starcia z Borussia Monchengladbach, VfB Stuttgart i Werder Bremen, natomiast Bayer Leverkusen zmierzy się z VfB Stuttgart, Bayern Munich oraz FC Heidenheim.