Mecz Bayer Leverkusen vs SC Freiburg, wynik 2-1

W dziewiątej kolejce niemieckiej Bundesligi, Bayer Leverkusen zmagali się na swoim terenie na BayArena z drużyną SC Freiburg w piłkarskim starciu, które odbyło się 29 października 2023 o godzinie 16:30. Mecz, którego sędzią był Daniel Siebert z Niemiec, zakończył się zwycięstwem gospodarzy, z wynikiem 2-1. Na przerwę Bayer Leverkusen schodził z prowadzeniem 1-0, utrzymując swoją przewagę aż do końca spotkania.

Następne mecze dla Bayer Leverkusen: SV Sandhausen, 1899 Hoffenheim, Qarabag
Następne mecze dla SC Freiburg: SC Paderborn 07, Borussia Monchengladbach, TSC Backa Topola

Relacja z meczu

To był wieczór pełen wyjątkowych emocji na BayArena, gdzie Bayer Leverkusen stanął do walki z SC Freiburg w ramach 9. kolejki Bundestligi. Mecz odbył się 29 października 2023 roku, a zmagania rozpoczęły się o 16:30. Mecz sędziował Daniel Siebert, doskonale znany w niemieckim świecie futbolu.

Pierwsza połowa meczu, ku uciesze miejscowych kibiców, zakończyła się wynikiem 1-0 dla Bayer Leverkusen. Honoru gospodarzy bronił F. Wirtz, wykorzystując asystę J. Frimponga w 36. minucie gry. Pomimo wielu prób ze strony SC Freiburg, drużyna nie była w stanie przebić się przez solidną obronę Bayeru.

Druga połowa przyniosła jeszcze więcej emocji. Bayer Leverkusen podwoił prowadzenie w 60. minucie, dzięki strzałowi J. Hofmanna. Asystę ponownie zanotowano na konto F. Wirtza, który tym samym potwierdził swoją świetną formę w tym spotkaniu. Freiburg jednak nie zamierzał się poddawać. Dziesięć minut później, M. Gulde zdołał zredukować straty do jednej bramki, wykorzystując asystę V. Grifo.

Mimo zaciętej końcówki i żółtej kartki dla Lucasa Hölera w doliczonym czasie gry, SC Freiburg nie zdołał znaleźć drogi do bramki rywali po raz drugi.

Bayer Leverkusen odnosi zwycięstwo, ale obie drużyny zasłużyły na uznanie za emocjonujące starcie. Teraz oba zespoły muszą skupić się na nadchodzących meczach, z Bayerem Leverkusen zmierzą się SV Sandhausen, 1899 Hoffenheim i Qarabag, podczas gdy SC Freiburg stawi czoła SC Paderborn 07, Borussia Monchengladbach, oraz TSC Backa Topola.