Mecz Bayer Leverkusen kontra Bayern Munich zakończony wynikiem 3-0

W miniony piątek, 10 lutego br., na stadionie BayArena odbył się emocjonujący mecz Bundesligi pomiędzy drużynami Bayer Leverkusen i Bayern Munich. Po widowiskowych 90 minutach gry, zwycięstwo pewnie przypadło ekipie Bayeru Leverkusen, która pokonała rywali z Bayernu Monachium rezultatem 3-0. Spotkanie to dostarczyło kibicom wiele niezapomnianych momentów i goli, a pełne skrótów wydarzeń znajdziecie poniżej.

Mecz Bayer Leverkusen - Bayern Munich: Zwycięstwo Gospodarzy 3-0

BayArena gościła emocjonujące starcie pomiędzy drużynami Bayer Leverkusen i Bayern Munich. Mecz odbył się w ramach 21. kolejki Bundesligi. Sędzią głównym spotkania był Felix Zwayer z Niemiec.

Sprawozdanie z meczu:

Początek meczu był dynamiczny, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. W 18. minucie to Gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu J. Stanišicia, który wykończył piękną akcję z udziałem R. Andricha.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze Bayeru Leverkusen. W 50. minucie Álex Grimaldo podwyższył prowadzenie Gospodarzy po asyście N. Telli, sprawiając radość kibicom zgromadzonym na trybunach BayAreny.

W doliczonym czasie gry, w 90. minucie, J. Frimpong ustalił wynik meczu na 3-0, asystując E. Tapsobie. Bayern Munich nie zdołał odrobić strat, a piłkarze Bayeru Leverkusen pewnie kontrolowali przebieg spotkania.

W trakcie meczu padły żółte kartki dla zawodników obu drużyn. Gospodarze ukarani zostali kartkami: Edmond Tapsoba (64'), Amine Adli (77') oraz Lukáš Hrádecký (83'). Natomiast w drużynie gości kartki otrzymali Sacha Boey (36') oraz Leon Goretzka (62').

Niestety, nie obyło się bez emocji, a w drugiej połowie zawodnik Bayeru Leverkusen otrzymał czerwoną kartkę, natomiast w drużynie Bayernu Munich nie było zawieszeń.

Po tym zwycięstwie, Bayer Leverkusen będzie teraz przygotowywał się do kolejnych spotkań z FC Heidenheim, FSV Mainz 05 oraz 1.FC Köln. Z kolei Bayern Munich zmierzy się z drużynami Lazio, Vfl Bochum oraz RB Leipzig.