Dnia 2024-02-17 14:30 odbyło się spotkanie pomiędzy FC Heidenheim oraz Bayer Leverkusen zakończone wynikiem 1-2

W sobotnie popołudnie drużyny FC Heidenheim i Bayer Leverkusen zmierzyły się ze sobą w emocjonującym starciu na Voith-Arena. Mecz ten odbył się 2 dni temu, dnia 17 lutego 2024 roku o godzinie 14:30 czasu lokalnego. Spotkanie to należało do 22. kolejki Bundesligi, a ostatecznie to Bayer Leverkusen wyszedł zwycięsko z boiska po pokonaniu gospodarzy 1-2. Wynik na przerwę wskazywał na minimalne prowadzenie drużyny gości 0-1, jednak to oni zdołali utrzymać przewagę do ostatniego gwizdka sędziego.

Relacja z meczu piłki nożnej FC Heidenheim - Bayer Leverkusen

FC Heidenheim podejmował na własnym stadionie Bayer Leverkusen w ramach 22. kolejki Bundesligi. Spotkanie odbyło się w Voith-Arena, a nad prawidłowym przebiegiem czuwał sędzia główny Harm Osmers z Niemiec.

Początek meczu był bardzo wyrównany, obie drużyny starały się narzucić swoje warunki gry. Gospodarze mieli nieco przewagi w posiadaniu piłki, ale to goście jako pierwsi otworzyli wynik. W 45. minucie J. Frimpong z Bayeru Leverkusen strzelił gola, wykorzystując asystę od kolegi. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 0-1 na korzyść gości.

Druga połowa to dalsza walka o każdą piłkę. Bayer Leverkusen starał się utrzymać prowadzenie, a FC Heidenheim desperacko szukał drogi do wyrównania. W 81. minucie A. Adli podwyższył prowadzenie dla gości po asyście F. Wirtza, dając swojej drużynie dwubramkową przewagę. Jednak gospodarze nie poddawali się i w 86. minucie T. Kleindienst zdobył gola na 1-2 po asyście N. Dovedana, dając swojej drużynie nadzieję na odrobienie strat.

Mecz zakończył się wynikiem 1-2 na korzyść Bayeru Leverkusen. Mimo starań FC Heidenheim nie udało się im odwrócić losów spotkania. Ostatecznie goście wywieźli trzy punkty z Voith-Arena.

W trakcie meczu arbiter pokazał kilka żółtych kartek. W drużynie gospodarzy kartki obejrzało dwóch zawodników: Jonas Föhrenbach w 26. minucie oraz Benedikt Gimber w 32. minucie. Jedyną żółtą kartkę w drużynie gości otrzymał Robert Andrich w ostatnich momentach spotkania, bo w 90. minucie.

Nie było natomiast czerwonych kartek, co świadczyło o zaciętości, ale i fair play na boisku.

Następne mecze

FC Heidenheim zmierzy się w kolejnych spotkaniach z zespołami Union Berlin, Eintracht Frankfurt oraz FC Augsburg. Natomiast Bayer Leverkusen czekają starcia z FSV Mainz 05, 1.FC Köln oraz VfL Wolfsburg. Fani obu drużyn z niecierpliwością czekają na kolejne emocje i bramki na niemieckich boiskach Bundesligi.